22.12.2015

Harjumaa Spordiliidu 2015 spordiaasta lõpetamine

Pühapäeval  6.detsembri õhtul autasustati Saku Suurhallis maakonna läinud aasta parimaid sportlasi, õpetajaid, treenereid ning võistluste korraldajaid.
Harjumaa parimaks naissportlaseks valiti taaskord Anett Kontaveit ning meessportlaseks Lauri Malsroos. Auhinda vastu võtmas oli seekord Saue linna spordimees Lauri Malsroos. Anett Kontaveit viibis Eestist eemal.
Maakonna koolide kompleksarvestuse võitis keskkoolide arvestuses Kuusalu Keskkool 204 punktiga, järgnesid Jüri Gümnaasium 196 punktiga ja Saue Gümnaasium 175 punktiga. Põhikoolide arvestuses viis teist aastat võidukarika kodukappi Laagri Kool edestades teiseks tulnud Peetri Kooli 24 punktiga.
Käesoleva 2015  aasta „Meie teejuht, meie õpetaja“ valiti juba 12.ndat korda.  Veigo Juuse- praegu on ta Kallavere Keskkooli direktori kt kuid Harjumaa sporti kaitseb ja esindab Eesti Koolispordi Liidu juhatuses. Väga erinevatel ametikohtadel töötanud inimesena on ta näinud sporti nö iga nurga pealt. Teda tuntakse väga tööka, kohusetundliku, abivalmi ja oma valdkonnas kompetentse inimesena kelle arvamus on alati oluline. Vaieldamatult omab ta silmapaistvaid teeneid oma maakonna spordielu edendamisel.
Lisaks autasustab 
Kultuurkapitali Harju maakonna eskpertgrupp omalt poolt eraldatud spordipreemiaga Kuusalu Keskkooli kehalise kasvatuse õpetajat Margus Keermat. Parima treeneri aastapreemia läheb Maardu Allveeujumise klubi juhile ja produktiivsele treenerile Maksim Merkurile. Tema õpilased on võitnud arvukaid medaleid Maailma, Euroopa ja Eesti meistrivõistlustelt. Kolmas aastapreemia läheb võimekale spordibaasi tegevjuhile Liina Zibole. Tänu Liina kohusetundliku, konstruktiivse ja rõõmsameelse töö tulemusele on Keila Tervisekeskuses nii sportlastele kui ka organisaatoritele loodud väga head võistlus- ja töötingimused. Lisaks autasustatakse Saku vallas paiknevat Porter Raicingu klubi juhti Priit Grünbergi kes oma tegevusega kaasab elanikkonda ja hoogustab spordielu Saku vallas. Viimase üksikisiku aastapreemia pälvis sellel aastal Urmas Paejärv. Urmas on kohaliku elu spordielu edendaja ning edendab triatlonialast tegevust Keila linnas.

Kultuurkapitali Harju maakonna eskpertgrupi poolt pälvib tunnustust veel Keila Swimclub oma tubli ja produktiivse spordiklubtöö eest. Lisaks veel noorujujate kasvatamisel ja ujumise propageerimisel Harjumaal.