24.04.2014

Kiili tüdrukud käisid Portugalis koolide MM-il

9.-17. aprillil toimus Portugali väikelinnades Espinhos ja Santa Maria Da Feiras koolide-vahelised maailmameistrivõistlused võrkpallis
Sellise ürituse korraldab ISF (Rahvusvaheline Koolispodi Liit) iga kahe aasta tagant. Sellel aastal võistlesid 31 riigi poisid ja tüdrukud sünniaastaga 1996-1999 Igast riigist tohtis osavõtta üks kool.

Eestit ja Kiili Gümnaasiumi esindasid sellel võistlusel Helena Vahtramäe, Laura Väikemaa, Janete Aas, Maily Kristal, Annaliisa Mals, Kadri Ann Adra, Annabel Israel, Brit Marleen Õismaa. Tüdrukute treener on Raigo Tatrik, kaasas olid ka kohtunik Indrek Raig ja delegatsiooni juht Merlin Tatrik.

Millega sai õiguse Eestit esindada Kiili Gümnaasium?
Kui me saime antud võistlusest teada aasta enne selle toimumist, andsime koheselt Eesti Koolispordi Liidule teada, et oleme huvitatud osalemast. Meile vastati, et juhul kui on rohkem huvilisi Eestist siis tuleb pidada turniir ja selgitada välja parim. Turniiri pidi toimuma septembris ja osalejateks olid kolm kooli – Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Lähte Gümnaasium ja Kiili Gümnaasium. Kui kätte oli jõudnud september olid 2 teist kooli erinevatel põhjustel kandideerimisest loobunud. Alates oktoobrist hakkasime aktiivsemalt tegelema võistlusega seonduva finantsilise poolega.

Väljasõit Tallinna lennujaamast 9 aprilli varahommikul:

Kuna Portosse otselendu Tallinnast ei lähe, olime sunnitud Frankfurdis ümber istuma. Kui jõudsime kohale, tervitas meid kohe soe 23-kraadine suvine õhk, olgu ette öeldud, et sellised soojad ilmad saatsid meid kogu kohapeal oldud aja. Lennujaamas ootas meid buss koos giidiga ja viidi meid kohe akrediteerimiskeskusesse. Seal oli kohe näha, et tegemist on väga kõrgel tasemel korraldatud võistlusega, kuna meie vastuvõtmisega tegeles umbes 25 inimest.

Edasi toimus kerge tunnine treening võistluspaigas ja peale seda siirdusime oma hotelli, mis asus Santa Maria Da Feiral. Hotell oli korralik, seal asus ka väike SPA keskus (loomulikult ei olnud antud hotell võrreldav Eesti uhkete SPA hotellidega). Väga muljeterohke oli ka võistluste pidulik avamine, mis toimus suures kontserdimajas. Kohal olid kõik delegatsioonid kaasaarvatud meie Eesti väike 11-liikmeline delegatsioon.

Ülevaade võistlusmängudest

10. aprillil said alguse alagrupimängud. Eesti tüdrukud mängisid turniiril Hollandi, Belgia ja Poola võrkpalluritega. Kahjuks olid kõik vastased meist niipalju üle, et geimivõitu ei õnnestunud neilt saada. Samas oli meie poolne esitus igati korralik ja kohati mäng päris tasavägine. Väga positiivne oli, et oma kohalolekuga austas meid Eesti suursaadik Portugalis Andres Rundu, kellega said hiljem tüdrukud pilti teha.

14. aprillil toimus suuures konverentsimajas kõikide delegatsioonide koosviibimine, kus saime tutvustada oma riiki ja meeneid. Meil oli kaasa võetud hulgaliselt Eesti komme ja palju Eestit tutvustavaid materjale ja pilte. Huvi Eesti vastu oli suur. Kõikidel delegatsioonidel oli valmistatud ka 3-minutilised etteasted oma riigi tutvustamiseks. Meil oli kaasa võetud Eestit tutvustav video. Võistlustel oli ka vaba päev, kus korraldajad organiseerisid kõik võistkonnad ekskursioonile Santa Maria Da Feira kuulsasse kindlusesse ja ookeani kaldal asuvasse linna Espinhosse.

Vahegrupi mängus mindi vastamisi Ungari kooliga. Mäng oli tasavägine ja teises geimis veel juhtisime 23:18 kuid kahjuks mängisid vastased geimi lõpu väga kindlalt. Sellest mängust oli väga kahju, kuna vastane oli täpselt meie tasemega ja võidetav. Kohamängus 26.-27. kohale tuli võtta samuti napp kaotus meie lõunanaabritelt Lätlastelt. Seega jäi turniiril meie kohaks 27, tagapoole jäid veel Luksemburg ja Israel.

Meie tüdrukud olid kahtlemata selle turniiri kõige noorimad, 7 tüdruku sünniaastaks oli 1999 ja ühel tüdrukul 1998. Sama võistlus toimub 2 aasta pärast uuesti Serbias. Iseenesest oleks kõigil tüdrukutel võimalik ka Serbias mängida. Tüdrukud kinnitasid, et on kindlasti huvitatud pürgima Eestit esindama sellele võistlusele. Meie kindel eesmärk võiks olla 2 aasta pärast jõuda samal turniiril 8 parema võistkonna hulka. See aga tähendaks väga sihikindlat tööd ja tahtmist sinnamaani pingutada.

See võistlus ei oleks kindlasti saanud teoks juhul kui oma toetuskätt ei oleks alla pannud meie toetajad Kiili vald, Kiili Gümnaasium, Eesti Koolispordi Liit, Eesti Kultuurkapital, Harjumaa Spordiliit, SK Tats, EstNor OÜ ja kindlasti ka lapsevanemad.

Pilte saab vaadata järgmiselt aadressilt  
SIIT